InfoSec

Info saugumo blogas

« PreviousNext »

Ar Firefox mažiau saugus nei Internet Explorer?

27 rugpjūtis 2006

Kompanijos Symantec naujausiame Interneto grėsmių pranešime teigiama, kad naršyklėje Firefox yra dvigubai daugiau pažeidžiamumų, nei labiausiai paplitusioje Internet Explorer (IE). Ar tai reiškia, kad Firefox yra dvigubai nesaugesnis nei IE? Ne. Nepaisant Symantec pranešimo, Firefox ir toliau išlieka daug saugesnis.Ar taip gali būti?

Pirma, nors Firefox turi dvigubai daugių teorinių pažeidžiamumų nei IE, šie pažeidžiamumai daug rečiau būna piktavalio taikiniu. Tai todėl, kad Internet Explorer yra daug populiaresnis, ir panaudoti pažeidžiamumą piktavaliui yra didesnės galimybės.

Antra, Firefox pažeidžiamumai pataisomi daug greičiau nei IE, pažymi Symantec pranešime. Tai reiškia, kad potencialiai pažeidžiamas Firefox būna trumpesnį laiką.

Ir galiausiai, kai puolamas Firefox, puolama tik naršyklė. Kai puolamas IE, puolama pati operacinė sistema. Tad Firefox pažeidžiamumas yra mažiau “jautrus” nei analogiška skylė naršyklėje IE.

Bet ar tai reiškia, kad Firefox vartotojai gali likti ramūs dėl savo saugumo? Toli gražu. Tai turėtų būti aiškus ženklas vartotojams ir pačiai Mozilla Foundation, kad dar daugiau darbo reikia įdėti. Kadangi naršyklės Firefox populiarumas vis auga, jos pažeidžiamumai gali būti vis labiau išnaudojami.

Panašūs įrašai:

Kategorija eSauga | Į viršų

Nėra komentarų

Parašyk komentarą