InfoSec

Info saugumo blogas

« PreviousNext »

Idealus spam filtras?

27 rugpjūtis 2006

Nepageidaujami reklaminiai laiškai arba kitaip SPAM, topo viena didžiausių problemų internete. Tai didžiuliai kiekiai tuščios informacijos, kurią reikia ne tik atsisiųsti, bet ir eikvoti laiką ją peržiūrint. Be viso šito, vartotojams naudojantiems dial-up prisijungimo būdą, ar mokantiems už megabaitus tenka mokėti nemažus pinigus už nereikalingus reklaminius pasiūlymus. Kaip gi apsiginti nuo šios “epidemijos”? Kokią programinę įrangą pasirinkti iš šimtų esančių rinkoje? Kokia turi būti ši ideali programa? Pabandysim atsakyti į šiuos klausimus.

Galima iš karto sudaryti sąrašą iš keleto bendrų ir būtinų reikalavimų ieškomai SPAM filtracijos programai.

Pirma: ji turi susidoroti su savo pagrindinę užduotimi iš karto.
Antra: turi turėti paprasta vartotojo sąsaja, lengvam konfigūravimui ir dirbti autonomiškai.
Trečia: netrukdyti kitų programų normaliam funkcionavimui, įskaitant el. pašto programą.

Šiuo metu yra nemažai būdų kaip išvengti nesibaigiančio srauto “Viagros”, turistinių kelionių, seminarų ir pačių geriausių langų ir durų, kurias nusipirkti galima lengvai ir pigiai. Pavyzdžiui galima paprasčiausiai pasikeisti el. pašto dėžutės adresą. Bet tai anaiptol ne panacėja, po kiek laiko nepageidaujami laiškai (ypač jei adresas registruotas pas nemokamos paslaugos teikėją) vėl pradės plūsti iš įvairių pasaulio šalių. Šis būdai taip sukelia problemų, tokių kaip naujo adreso pranešimas visiems reikalingiems žmonėms. Galima naudotis serveriuos ar pašto klientuose įdiegtomis priemonėmis, kuriuos neprileis laiškų iš neautorizuotų adresų. Bet tokie filtrai blokuose tik mažą dalį įeinančių šiukšlių, tokių kaip pasiūlymai “pasididint” ar “pailsėti”. O “galinga” autorizacijos apsaugos sistema turi savų trūkumų. Visų pirma tokia sistema kainuoja nemažus pinigus (dažnai ir mėnesiniai mokesčiai), o taip pat sudarys nemažų nepatogumų adresatams iš jūsų kontaktų.

Norint išvengti nepageidaujamu reklaminių laiškų, reikalingas universalus „skydas“, kuris taupys pinigus už persiųstos informacijos kiekius ir laiką peržiūrint ir trinant. Tai būtų tokios programos, kurios peržiūri laiškus nutolusiame serveryje jų neatsisiųsdamos ir blokuoja nepageidaujamus el. laiškus iš karto serveryje. Tokių programų, kurios filtruoja laiškus pašto serveryje, egzistuoja nemažai. Skiriasi jos savo nustatymais ir gebėjimu aptikti SPAM‘ą, darbo sparta ir patogumu kiekiu, leidžiančių pasiekti maksimalią apsaugą.

Labiausiai paplitęs šiuo metu nepagaidajmaų laiškų blokavimo būdas, kai peržiūrima laiško antraštė ir siuntėjo adresas sutikrinimas su nuolat atnaujinamu sąrašų adresų žinomų kaip reklamos siuntėjai.

Linkime išsirinkti patikimą sprendimą, kuris padės apsisaugoti nuo nepageidaujamų el. pašto žinučių, bet netrukdys ateiti “geriems” laiškams. Ir atminkite 100 % apsaugos nėra, ir jei kažkas skelbiasi, kad užtikriną 100% apsaugą (nesvarbu nuo ko: SPAM‘o, virusų, įsilaužėlių ar kt.), žiūrėkite į tą produktą labai atsargiai.

Panašūs įrašai:

Kategorija Straipsniai | Į viršų

Nėra komentarų

Parašyk komentarą