InfoSec

Info saugumo blogas

« PreviousNext »

Kova su informacijos nutekėjimu Hewlett-Packard kompanijoje baigėsi skandalu

20 rugsėjis 2006

Kova su konfidencialios informacijos nutekėjimu Hewlett-Packard kompanijoje virto dideliu skandalu. Pareigų gali netekti HP direktorių tarybos pirmininkė Patricija Dann, įtariama organizavusi neteisėtą aukščiausių kompanijos vadovų ir žymių agentūrų žurnalistų telefono pokalbių klausymąsi.
Nuo pat paskyrimo į direktorių tarybos vadovo postą Dann laikėsi griežtos kovos su šnipais politikos. Konfidencialių duomenų nutekėjimo šaltinių išaiškinimui buvo samdomi privatūs detektyvai, dažnai naudojantys ne visai teisėtus darbo metodus. Tarp kita ko, praneša Associated Press, naudodami suklastotus dokumentus, detektyvai prisistatydavo Hewlett-Packard kompanijos direktoriais ir telefonų kompanijose stengėsi gauti duomenis apie HP vadovybės pokalbius su tokių agentūrų ir žurnalų,kaip The Wall Street Journal, BusinessWeek ir CNET Networks žurnalistais.

Šių tyrimų metu buvo nustatyta, kad informacijos nutekėjimo šaltinis yra aukštas pareigas užimantis Hewlett-Packard vadovas Džordžas Keiortas. HP valdyba paprašė Keiorto apleisti kompaniją, tačiau jis atsisakė. Be to, šių metų gegužės mėnesį, protestuodamas prieš neteisėtų tyrimo metodų naudojimą, iš darbo išėjo HP direktorių tarybos narys Tomas Perkinsas, prieš tai pareiškęs, jog būtina iš pareigų atleisti verslo damą Patriciją Dann.

HP kompanijos skandalas išprovokavo publikacijų audrą spaudoje, o į neteisėtų kompanijos vadovybės veiksmų tyrimą įsijungė Federalinis tyrimų biuras, Kalifornijos teisingumo ministerija ir kiti organai. Patricijai Dann bei kitiems su pokalbių klausymosi organizavimu susijusiems asmenims gresia baudos ir laisvės atėmimas. Be to, sprendimą dėl tolesnio Dann likimo Hewlett-Packard kompanijoje artimiausiu metu turi priimti kompanijos valdyba.

Panašūs įrašai:

Kategorija Straipsniai | Į viršų

Nėra komentarų

Parašyk komentarą