InfoSec

Info saugumo blogas

« PreviousNext »

Klaviatūros paspaudimus žurnalizuojančių programų (keyloggers) skaičius didėja

27 rugpjūtis 2006

Kompiuterių įsilaužėliai ruošiasi išleisti daugiau nei 6000 klaviatūros paspaudimus žurnalizuojančias programas per 2005-ius metus. Tai yra 65 procentais daugiau nei pernai, praneša iDefence.

Prieš penkis metus tokių programų skaičius tesiekė 300. Tai rodo milžinišką tokio tipo programinės įrangos augimą, kuris tapo pamėgtu nusikaltėlių elektroninėje erdvėje įrankiu banko sąskaitoms tuštinti.

Klaviatūros paspaudimus žurnalizuojančios kenksmingo kodo programos (keyloggers) įdiegia save slapčia nuo vartotojo, įrašo klaviatūros paspaudimus infekuotame kompiuteryje ir išsiunčia šiuos duomenis kompiuterių įsilaužėliams. Kai tik tokio tipo programa aktyvuojasi, ji pradeda siųsti sukčiams tekstą, kuriame gali būti asmeninė informacija, taip pat ir informacija apie prisijungimą prie banko sąskaitos. Klaviatūros paspaudimus žurnalizuojančios programos paprastai platinamos apgaulingose el. pašto žinutėse ar šnipinėjančios programinės įrangos pagalba.

Apgavikai pasinaudodami pavogta informacija, vidutiniškai išnaudoja apie 4000 dolerių aukos pinigų, praneša JAV draudimo kompanija Nationwide Mutual. 16 procentų aukų bent dalį šių išlaidų dengia iš savo sąskaitos ir praleidžia apie 81 val. spręsdamos apgaulės sukeltas problemas.

Panašūs įrašai:

Kategorija eSauga | Į viršų

Nėra komentarų

Parašyk komentarą