InfoSec

Info saugumo blogas

« PreviousNext »

Maksimalus saugumas. 1 dalis

27 rugpjūtis 2006

Jūsų patogumui surinkome rinkinį patarimų apie sisteminį saugumą, tinklų, el. pašto , naršymo internete saugumą. Manome, nesvarbu ar Jūs naujokas ar jau patyręs vartotojas, tarp patarimų rasite ir sau naudingos informacijos, kuri padės maksimalizuoti Jūsų saugumą.

Sisteminis saugumas

Kompiuteriai dažniausiai pažeidžiami atakomis iš Interneto ir el. pašto. Prieš jungdami naują kompiuterį prie interneto įsitikinkite, kad jis turi ugniasienės apsaugą (firewall) ir suinstaliuoti naujausi saugumo atnaujinimai (updates, patches). Jei sugalvojote kažkam padovanoti kompiuterį (nešiojamą ar ne), pasirūpinkite jo apsauga prieš atiduodami į naujoko rankas.

Įsidiekite aparatinę ugniasienę (hardware firewall). Idealu, kai kompiuteris yra tinkle su aparatine ugniasiene. Tai užtikrina, kad visi įrenginiai už jos yra apsaugoti nuo daugelio išorės atakų. Daugelis šiuolaikinių maršrutizatorių (routers) palaiko pagrindines ugniasienės funkcijas.

Įsidiekite programinę ugniasienę. Gera altenatyva aparatinei ugniasienei – programinės ugniasienės diegimas namų kompiuteriams apsaugoti nuo papildomų atakų ir kenksmingo kodo programų. WindowsXP jau yra su dalininiu sprendimu (Windows Firewall),todėl turėtumėte įsitikinti, kad jis yra aktyvuotas. Iki WindowsXP antrojo pataisų paketo (Service pack 2, SP2) jis vadinosi Internet Connection Firewall, išleidus pataisų paketą jis pervadintas į Windows Firewall. Jis apsaugo tik nuo išorinio duomenų srauto. Jums vertėtų įsigyti ugniasienę apsaugančią nuo abiejų krypčių srauto, pavyzdžiui ZoneAlarm ar panašios ugniasienės, kad apsisaugoti ir nuo programinės įrangos bandančios išsiųsti Jūsų informaciją.

Įsidiekite SP2 WindowsXP operacinei sistemai. Antrasis WindowsXP pataisų paketas pataiso daugelį saugumo spragų šioje operacinėje sistemoje. Saugiausias būdas įsidiegti šį paketą – tai atsisiųsti jį iš downloads.microsoft.com į jau atnaujintą sistemą, įrašyti į kompaktą ir jau iš jo diegti į naują kompiuterį, nejungiant dar neatnaujinto kompiuterio sistemos prie interneto. Jeigu jaučiatės pakankamai saugiai galite jį įsidiegti tiesiai iš update.microsoft.com.

Saugokitės kenksmingo kodo. Net įdiegus ugniasienę, Jūs turite saugotis užkrėstų virusais el. laiškų, interneto svetainių, kurios išnaudoja naršyklės klaidas ir kitų kenksmingo kodo programų, kurias Jūs galite netyčia įsidiegti naršydami internete. Įsidiekite antivirusinę programinė įrangą ir atnaujinkite ją prieš naršydami internete ar skaitydami el. paštą, nustatykite Windows sistemos automatinius atnaujinimus. Prižiūrėkite antivirusinę programinę įrangą, kad visada turėtumėte naujausius virusų aprašus, nes pasenusi apsauga nuo virusų – tai jokios apsaugos.

Kenksmingas kodas (adware). Yra tikimybė, kad Jūsų kompiuteris jau turi kenksmingo kodo programų, todėl Jums vertėtų įsidiegti gerą produktą (pavyzdžiui Ad-Aware SE Personal Edition ar Spyware Doctor) ir patikrinti savo kompiuterį prieš jungdamiesi į internetą.

Pigi apsauga. Šiuo metu rinkoje yra keltas gerų nemokamų saugumo sprendimų. Jei ieškote nemokamo saugumo sprendimo, bet nerandate, galite pasiklausti mūsų forume.

Bus daugiau…

Panašūs įrašai:

Kategorija Straipsniai | Į viršų

Nėra komentarų

Parašyk komentarą