InfoSec

Info saugumo blogas

« PreviousNext »

Maksimalus saugumas. 2 dalis

27 rugpjūtis 2006

Antroje dalyje pasistengsime apžvelgti dažniausiai pasitaikančias el. pašto saugumo problemas.

Peržiūrai – ne.

Mes visi žinome, kad neturėtume atidaryti nežinomų prisegtų failų, bet turint aktyvuotą „peržiūros rėžimą“ (prieview pane) Outlook ir Outlook Express (OE) pašto programos, gali pačios atidaryti užkrėsta failą. Jei jūs turite Windows XP su antru pataisų paketu (kaip rekomendavome I-oje dalyje), šis pavojus yra mažesnis, nes Outlook ir OE neleidžia atsidaryti įtartiniems failams, bet geriausia „peržiūros rėžimą“ visiškai išjunkti.

Outlook Express:

Meniu pasirenkam View -> Profiles -> Preview Pane ir jį išjungiam (OFF).

Outlook:

Meniu pasirenkam View -> Reading Pane ir išjungiam (OFF).

Kas siunčia?

Protingi apsimetinėjimai. Naujausi kirminai-virusai dažnai apsimeta „nepristatytu laišku“. Tai yra laiškas ateina tarsi išsiųstas neteisingu el. pašto adresu, kas verčia vartotoją patikrinti kokį laišką jis neteisingai nusiuntė ir atsidaryti prikabintą failą. Taip virusai labai sėkmingai keičia el. laiško siuntėjo adresą, kas irgi neretai apgauna neatsargų vartotoją.

Jei laiškas Jums pasirodo keistas – trinkit
Jei siūlo pamatyti įžymybės nuotraukas – trinkit
Jei laiškas grįžo nepasiekęs adresato, kuriam Jus nesiuntėt – trinkit
Jei laiškas aiškiai ne Jums – trinkit

Taip nereikia užmiršti, kad daugelį šių problemų (bet ne visas) gali padėti išspręsti atnaujinta antivirusinė programa.

Taip saugokitės apgavysčių. Atminkite, kad jokia institucija, bankas, draudimo kompanija ar pan. nesikreips į Jus elektroniniu paštu prašydama Jūsų slaptažodžio ar duodama nuorodą į puslapį, kur tą slaptažodį ar kitą konfidencialią informaciją reiks suvesti.

Nebūkite SMAP magnetais.

SPAM – nepageidaujami el. pašto laiškai (dažniausiai reklaminio pobūdžio) siunčiami be Jūsų sutikimo.

Spameriai uždirba pinigus ne tik iš platinamos reklamos, bet ir parduodami el. pašto adresų sąrašus, kuo daugiau sąraše adresų tuo jis vertingesnis.

Nepirkit. Matyt blogiausias dalykas ką galima padaryti tai nusipirkti spamerio siūloma prekę. Taip el. pašto adresas patenka į „gyvų ir perkančių sąrašą“, tada jau neatsiginsite masės siūlomų prekių ar paslaugų.

Neatsakinėkite. Nespauskite Atsisakyti (unsubcribe) ar panašios nuorodos. Taip tik pranešite spameriui, kad Jūsų el. pašto adresas yra galiojantis.

Panašūs įrašai:

Kategorija Straipsniai | Į viršų

Nėra komentarų

Parašyk komentarą