InfoSec

Info saugumo blogas

« PreviousNext »

RRT pradeda vykdyti CERT funkcijas

10 spalis 2006

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyboje (RRT) veiklą pradėjo Tinklų ir informacijos saugumo incidentų valdymo padalinys (CERT-RRT).

CERT-RRT (angl. Computer Emergency Response Team), kaip ir kitų šalių analogiškų įstaigų, funkcijos bus operatyviai reaguoti į tinklų ir informacijos saugumo incidentus elektroninių ryšių tinkluose, vykdyti jų tyrimus ir koordinuoti veiksmus, šalinant juos, ypač kai yra potenciali rizika tinklo funkcionalumui ir (ar) elektroninių duomenų saugumui.

Vykdydamas saugumo incidentų valdymą, CERT-RRT tiesiogiai dirbs su interneto paslaugų teikėjais. Interneto vartotojai, patyrę elektroninio saugumo problemų, turėtų kreiptis į savo paslaugų teikėją. Jei problemos išspręsti nepavyktų, vartotojai galės kreiptis į CERT-RRT – užpildyti pranešimą apie saugumo incidentą tinklalapyje www.esaugumas.lt/cert arba rašyti el. pašto adresu cert_eta_rrt.lt

Iniciatyva aišku sveikintina, bet ar nesigaus taip, kaip jau yra kitose srityse. Daug įvairių valstybinių įstaigų kuruojančių tą pačią sritį. Juk dabar yra, kas tiria nusikaltimus elektroninėje erdvėje – NEETS (Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo skyrius), kas yra mūsų lietuviškoji internetinė policija, “kurios misija yra užtikrinti Konvencijos dėl elektroninių nusikaltimų reikalavimų įgyvendinimą, užkardyti, tirti ir atskleisti ruošiamus, daromus ar padarytus nusikaltimus elektroninėje erdvėje – pasauliniame interneto tinkle bei korporatyvinėse informacinėse sistemose – intranete, taip siekiant užtikrinti Lietuvos visuomenės ir informacinių technologijų saugumą šioje sferoje”. Dabar dar bus Ryšių reguliavimo tarnybos CERT’as, kuris tirs “informacijos saugumo incidentus elektroninių ryšių tinkluose”, kas daugeliu atveju, o gal ir visais atvejais, yra nusikaltimas.

Nors apie lietuviškojo cyberpolice veiksnumą turiu savo nuomonę, kuri nėra labai teigiama, bet matyt galima suprasti policiją – biudžeto trūkumas, žmonių trūkumas, bendro supratimo trūkumas matyt irgi. Bet gal reikėjo kelti NEETS galimybes, o ne kurti dar vieną su panašiais tikslais.

Bet kokiu atveju, linkiu sėkmės siekiant savo užsibrėžtų tikslų ir nešant el. saugumą į lietuviškąjį internetą.

Panašūs įrašai:

Kategorija eSauga, Straipsniai | Į viršų

Nėra komentarų

Parašyk komentarą