InfoSec

Info saugumo blogas

« PreviousNext »

SANS: Hakeriai vis dažniau užsiima kriminaliniu verslu

27 rugpjūtis 2006

Šiuolaikiniai hakeriai – tai ne tik paaugliai, norintys aštrių pojūčių, bet ir rimti specialistai, kurie išnaudoja savo žinias kriminaliniais tikslais. Jie sukuria naują bangą kompiuterinių nusikaltimų, paremtų kitais principais, jų tikslas – nelegalus praturtėjimas.

Reketo atvejai, naudojant ransomware (nuo angliško ransom – išpirka), tai yra, kai hakeris užšifruoja vartotojo failus jo paties kompiuteryje ir reikalauja pinigų už jo atšifravimą, arba tikslinės, itin siaurio profilio „phishing“ atakos (angl. terminas phishing kilęs nuo žodžių password fishing – slaptažodžių žvejyba), paprastai neafišuojamos norint išvengti panikos. Bet eksperimentinis tyrimas, atliktas 2001 metais, parodė, kad nuo cyber-nusikaltimų nukentėjo 75% JAV firmų. O šių metų vasarį JAV paskelbė apie planus pravesti pirmą nacionalinį tyrimą apie cyber-nusikaltelių verslui padarytos žalos mastus.

“Naudodami tokius metodus, kaip “ransomware” ir “tikslinis phishingas”, hakeriai įsiskverbia į bankų, privačių firmų ir net karinių departamentų kompiuterines sistemas. Tokių būdu, hakinimas jau asocijuojasi su finansiniais nusikaltimais, ir pakankamai rimtais.” – teigia Alan Paller, SANS Instituto direktorius, organizacijos, besispecializuojančios informacinio saugumo tyrimuose ir mokyme.

Panašūs įrašai:

Kategorija eSauga | Į viršų

Nėra komentarų

Parašyk komentarą