InfoSec

Info saugumo blogas

« PreviousNext »

Saugus sistemos veikimas

27 rugpjūtis 2006

Nesvarbu, kur jūs iš tikro gyvenate, kai prijungiate kompiuterį prie Interneto, jūs esate dideliame mieste. Taigi jūs aprūpinate savo AK virtualiais užraktais: antivirusine apsauga, programine ugniasienės įranga, “router” maršrutizatoriumi su techninės įrangos ugniasiene ir naujutėlaite “antispyware” (prieš šnipus) įranga. Jūsų AK dabar yra neprieinamas, tiesa? Na, galbūt ir ne.

Vien tik užrakto jūsų duryse nepakanka. Jūs taip pat turite iš tikro juos užrakinti ir įsileisti vidun tik tinkamus žmones. Jei jūsų saugumo priedai nėra tinkamai sukonfigūruoti, jūsų kompiuteris nėra užrakintas ir bet kas gali į jį įeiti.

Tačiau įspėju: Kai jūs tapsite savo paties saugumo ekspertu, iš visų skylių pradės šliaužti draugai ir giminės su tom pačiom problemom „Mano kompiuteris įtartinai elgiasi – ant mano darbalaukio yra keistos nuorodos, o mano namų puslapyje įsitaisė nuoga dama. Ir aš turiu laidinį modemą, bet mano ryšys yra toks lėtas. Ir aš sulaukiu visų tų iššokančių reklamų, kurios žino mano vardą. Ir, ir, ir…“

Kaltininkas beveik visada yra programos-šnipai (spyware), Trojos arkliai ar kitos piktybinės programos, kurios laiko AK duris plačiai atvertas ir linksminasi kietajame diske. Taigi, mes taip pat pasakome jums kaip surinkti portatyvų įrankių komplektą, užpildytą nemokama antivirusine įranga, ugniasiene, priemone prieš programas-šnipus ir dar daugiau, kad galėtumėte pasiimti su savimi, kai eisite padėti bejėgiams.

Čia yra keletas sveikų įpročių, kaip išlaikyti teisingą sistemos veikimą.

Nuolat atnaujinkite Windows‘us, instaliuodami visus būtinus atnaujinimus.

Tikrinkite paleidimo procesus. Paleiskite Msconfig iš meniu Run dialogo ir paspauskite Startup kortelę. Ieškokite nepažįstamų įrašų, radę juos pasitikrinkite juos (pvz. AnswersThatWork.com), kad išsiaiškintumėte, kas jie yra ir ar jūs galite saugiai juos apriboti.

Nuolat atnaujinkite saugumo programas. Tai yra antivirusines programas, ugniasienes ir anti-spyware programas. Jei įmanoma, nustatykite, kad jos atsinaujintų automatiškai.

Reguliariai darykitės kopijas. Įvairių metodų ir programų savo failų kopijavimui, sinchronizavimui, ir kodėl tai reikia daryti, rasite mūsų portale InfoSec.lt.

Naršykite saugiai. Nustatykite Internet Explorer’io saugumo ir privatumo lygius mažiausiai iki vidutinio lygio, uždrauskite trečiųjų šalių slapukus (cookies) ir niekada nespauskite iššokančios reklamos dialogo mygtukų atidžiai jos neperskaitę. Niekada neleiskite parsiųsti nieko, ko jūs konkrečiai neprašėte.

Saugokitės prisegtų bylų. Virusai dažnai atkeliauja elektroniniuose laiškuose su parodijuotais ar netikrais atgaliniais adresais, taigi atidarykite tik laukiamus priedus iš šaltinių, kuriais jūs pasitikite.

Netikėkite spamu (laiškais – šiukšlėmis). Gudrus socialinis pritaikymas padaro taip, kad beveik neįmanoma atsispirti spustelėti nuorodas kai kuriuose spam‘uose. Paieškokite tokiose vietose kaip http://hoaxbusters.ciac.org taip pat kaip ir tų pagrindinių AV pardavėjų puslapiuose Internetinių suktybių sąrašų.

Tinkamai nustatykite savo IM (Interneto pageriai – icq, msn, gtalk ir pan.). Leiskite jungtis tik vartotojams iš savo bičiulių sąrašo. Uždrauskite dalijimąsi bylomis, bylų persiuntimą ir kitas papildomas (bet pavojingas) savybes.

Ieškokite silpnų vietų per įvertinimo puslapius. Vienas iš mano mėgstamiausių tam reikalui yra http://www.grc.com/ ir daugelis kitų silpnų vietų įvertinimo priemonių.

Stebėkite tuos simbolius. Antivirusas, ugniasienė ir kiti saugumo programų tipai rodo būsenos simbolius sisteminiame dėkle (system tray). Žvilgtelkite į juos kasdien, kad įsitikintumėte, jog jie veikia ir nepraneša apie jokius pavojus, nėra pasenę, neaktyvūs ir pan.

Panašūs įrašai:

Kategorija Straipsniai | Į viršų

Nėra komentarų

Parašyk komentarą