InfoSec

Info saugumo blogas

« PreviousNext »

Trumpas žvilgsnis į pramoninį šnipinėjimą

27 rugpjūtis 2006

Pramoninis ar korporacinis šnipinėjimas apibrėžia šnipinėjimą, kuris vykdomas siekiant komercinių tikslų.snipinejimasŠis terminas taikomas tiek teisėtiems kasdieniams veiksmams (pvz.: publikacijų apie įmonę stebėjimas spaudoje ir internete) reikalingiems tikslui pasiekti, tiek neteisėtiems veiksmams, tokiems kaip papirkinėjimas, šantažas, stebėjimas technologinėmis priemonėmis ir smurtas. Pramoninis šnipinėjimas gali būti panaudotas ir prieš vyriausybes, siekiant sužinoti konkurentų pasiūlymus.

Pramoniniam šnipinėjimui naudojama įvairi įranga. Nepamirškite, kad tam naudojama ir programinė įranga (kenksmingo kodo programos, šnipinėjančios programos), todėl tinkamai saugokite savo duomenis, o svarbiausia – apsaugokite savo organizaciją nuo galimo sabotavimo, informacijos praradimo ar nutekėjimo ir komercinių paslapčių atskleidimo.

Dažnas pasakys, kad Lietuvoje to nėra ar tai nepastebima, bet ar tikrai. Aštrėjant konkurencijai visos priemonės gali pasirodyti tinkamos, ir vis daugiau ir daugiau įmonių gali pasiduoti pagundai pašnipinėti savo konkurentus. Ar jūs linkę surizikuoti savo įmonės ateitimi?

Panašūs įrašai:

Kategorija Straipsniai, Žvalgyba | Į viršų

Nėra komentarų

Parašyk komentarą