InfoSec

Info saugumo blogas

« PreviousNext »

Uragano Katrina sukeltas naikinamas poveikis pritraukė interneto apgavikus

27 rugpjūtis 2006

Kol Naujajame Orleane tęsiasi chaosas ir plėšimai, interneto apgavikai naudojasi proga užtvindyti internetą netikromis, labdara užsiimančiomis, interneto svetainėmis bei kenksmingo kodo programomis susijusiomis su gamtine nelaime.

Ketvirtadienį, saugos ekspertai sutiko pirmąją el. pašto žinutę apsimetančią kaip nuoroda apie informaciją susijusią su uraganu Katrina. Pranešimas turėjo nuorodą į interneto svetainę, kuri bando apkrėsti vartotojo kompiuterį šnipinėjančia programine įranga. Pasak Internet Storm Center, apgaulingos labdaros svetainės atsidarinėdavo ir kreipiantis į sričių vardus susijusius su gamtine nelaime.

Kai kurios tokių svetainių turi nuorodą į suklastotą Paypal svetainę (piniginiai pervedimai internetu), kur turi būti renkamos aukos, tačiau iš tikrųjų buvo renkami finansiniai asmenų duomenys.

Jau penktadienį, buvo registruota daugiau kaip 250 sričių vardų, turinčių žodžius “hurricane” (uraganas) ir katrina. Galima įtarti, kad didelė dalis jų bus panaudota įvairioms apgavystėms. Jau dabar daug sričių vardų parduodami aukcionuose už tūkstančius daolerių labdaros tikslais. Tik klausimas, kokia dalis pinigų iš tikrųjų atiteks labdarai.

Panašūs įrašai:

Kategorija eSauga | Į viršų

Nėra komentarų

Parašyk komentarą